5+1 důvod proč vyrazit obytnou dodávkou

Přemýšlíte o tom kam letos vyrazit na dovolenou? Chcete poznávat města, památky, vyšlápnout na hory, najít skvělá místa na koupání, vyrazit mezi lidi nebo strávit pár dnů o samotě aniž byste potkali živáčka? Možností je spoustu, ale skvělou zprávou je, že můžete mít od každého něco. Vlastně všechno. Takové je totiž cestování obytnou dodávkou.

1) Usínat a budit se každý den s jiným výhledem

Usínat jeden den s výhledem na moře a druhý den se kochat západem slunce nad štíty hor? Strávit večer s přáteli a další už o samotě na nějakém zapadlém místě? Nebo co třeba si zastavit u zahrádky restaurace a dát si romantickou večeři nebo vypít si skleničku vína zatímco vaše děti spokojeně spí o pár metrů dále v dodávce.

Svoboda řídit se aktuálními přání, náladou nebo třeba i počasím jsou určitě jedním z bodů, které stojí za zmínku pokud přemýšlíte nad tím, v čem se skrývá kouzlo cestování obytnou dodávkou.

2) Nemusíte se vázat na žádné místo, jízdní řády nebo volné ubytovací kapacity

Jediné, co je potřeba plánovat předem je termín. Ubytování, stravu i jízdenky máte už zajištěny a svět vám v tu chvíli leží u nohou.
Potkáte cestou místo, které vás láká zůstat déle? Zůstaňte. Objevíte cestou zajímavý cíl? Vyražte k němu. Svoji dovolenou můžete přizpůsobit aktuální náladě, počasí nebo jiným okolnostem. 

3) Obytné dodávky jsou mnohem svižnější než klasická obytná auta

S příchodem obytných dodávek, které směle soupeří klasickým obytným autům, přibyla jedna neopomenutelná výhoda. Namísto nemotorných a pozornost poutavých pojízdných “krabic” je tady svižná a nenápadná dodávka, kterou můžete nejen za den spolykat spoustu ujetých kilometrů a dostat se tak rychle a pohodlně k vašemu cíli, ale zároveň se díky její obratnosti dostanete do mnohem více míst.

4) Ať už vyrazíte kamkoliv, všechny svoje věci máte stále po ruce

Když přijde hlad, únava, déšť, zima, horko, míjíte krásné místo ke koupání, máte chuť sáhnout po rozečtené knize nebo si potřebujete odskočit, nadešel čas poznat jedno z největších kouzel cestování dodávkou. Všechno máte stále po ruce. Jídlo, lednice, knihovna, postel s peřinou, teplé i letní oblečení, plavky nebo toaleta… zkrátka vše, co v danou chvíli potřebuje, máte stále po ruce.

5) Ušetříte

Kolik lidí, tolik ideálních způsobů dovolené. Můžete tedy vyrazit obytnou dodávkou a k tomu si objet všelijaká turistická povyražení, zaparkovat v těch nejluxusnějších kempech, projíst se jídelníčky všemožných restaurací, ale také můžete jen dosyta užít dobrodružství, které nabízí samotné cestování obytnou dodávkou. Uvařit si skvělé domácí jídlo a vybrat si ta nejkrásnější místa na parkování a na spaní. Každému podle jeho přání a možností.

6) Potkáte stejně naladěné lidi

Snad nikde se vám nestane tak snadno, že se dáte do řeči s lidmi, které potkáte na cestách. Lidé, kteří mají tenhle způsob cestování pod kůží, rádi společné zážitky sdílí, předávají své zkušenosti, tipy a rady na cesty nebo jen jednoduše přicházejí nečekané chvíle, kdy strávíte večer nebo i třeba pár dnů s novými přáteli. #overenovpraxi

Mohlo by vás zajímat

10 let část roku s rodinou v obytné dodávce

Víťa Válka s rodinou jsou jedni z prvních, kteří u nás začali kombinovat dlouhodobé cestování obytnou dodávkou s prací na dálku a domácím vzděláváním. Nemohli jsme si tedy pro rozhovor o tom, jaké to je cestovat dodávkou v době koronavirové pandemie, v čem spočívá krása tohoto druhu cestování nebo jak hledat ta nejkrásnější místa spaní, než právě s Víťou.

číst dál